Chata Ostrica - Ubytovanie v Slovenskom raji Chata Ostrica - Ubytovanie v Slovenskom raji Chata Ostrica - Ubytovanie v Slovenskom raji Chata Ostrica - Ubytovanie v Slovenskom raji Chata Ostrica - Ubytovanie v Slovenskom raji Chata Ostrica - Ubytovanie v Slovenskom raji Chata Ostrica - Ubytovanie v Slovenskom raji
Voľný čas
HomePage / Voľný čas /

 

 Okolie a voľný čas 

 

Výborná poloha chaty Ostrica, ktorá je v 2. pásme chránenej krajinnej oblasti Slovenského raja, ponúka množstvo kultúrno-spoločenských, rekreačných a športových aktivít v panoráme prírodného prostredia.

 
 

Turistika

 

 

Park Slovenský raj je unikátna prírodná oblasť, ktorá svojím charakterom umožňuje turistom rekreačné prechádzky či náročné túry v nádhernej prírode, s množstvom roklín, brál, tiesňav a kaňónov. Turistom ponúka počas celého roka okolo 400 km značkovaných chodníkov či cyklotrás. Tu môžete navštíviť Tomášovský výhľad, prejsť Prielomom Hornádu, pre náročnejších veľmi populárnu novootvorenú ferratu Kyseľ, ďalej roklinami Suchá Belá, Sokolia dolina, Piecky až na Kláštorisko.  Na dosah ruky máte majestátne Vysoké Tatry a Nízke Tatry odkiaľ je blízko do Pienin k Červenému kláštoru kde na pltiach splavíte rieku Dunajec pod Troma Korunami.
 
 
 

 

 

Športové aktivity

 

Aktívny oddych si môžte spestriť aj športom a formovaním tela nielen v prírodnom prostredí, ale aj v neďalekom športovom fitness centre Fitnes-sport
Ponuku športových stredísk dopĺňajú: Squash Centrum, Zimný štadión, Kolkáreň, Bowling a iné Športové centrá priamo v meste Spišská Nová Ves.
 
 

 

     

  
 

 Kúpaliská a wellness

 

Za vodným športom a kúpaním si zájdite na vodnú nádrž Palcmanská Maša, na Letné kúpalisko alebo Krytú plaváreň v  Spišskej Novej Vsi, termálne kúpalisko Termal Park Vrbov alebo AquaCity v Poprade.

 

 

 


 

 

 

   

Lyžovanie a zimné športy

 

Milovníkom zimných športov je v blízkom okolí k dispozícii viacero lyžiarskych stredísk a bežeckých trás s terénmi vhodnými pre rekreačných i náročných lyžiarov:

 

 

 

  

 

Historické pamiatky

 

Medzi návštevníkmi Spiša je veľmi obľúbená tzv. Gotická cesta, na ktorej máte možnosť spoznať starobylé mestá Levoča, Kežmarok, Spišská Sobota, Spišský Štvrtok, Spišská Nová Ves, Žehra, Spišská Kapitula, nad ktorou sa vypína najväčší hrad v strednej Európe - Spišský hrad.
 
 
 

Jaskyne

 

V Slovenskom raji je bohato vyvinutý podzemný kras a nachádza sa v ňom už 436 jaskýň. Zo 69 doteraz preskúmaných jaskýň na území parku je verejnosti prístupná len Dobšinská ľadová jaskyňa. Na túto jaskyňu nadväzuje Stratenská jaskyňa, ktorá je však verejnosti neprístupná.

 
 
 
 

Voľný čas

 

 

Vyznávačom adrenalínových športov vieme sprostredkovať Tandemový zoskok padákom alebo vyhliadkový let na lietadle na neďalekom letisku.

 

Pre deti a dospelých v rámci voľného času môžme odoporučiť návštevu ZOO v Spišskej Novej Vsi.

 
 
 
  
 

Reštaurácie a kaviarne

 

Návštevníkom, ktorým sa nechce variť, doporučujeme využit neďalekú štýlovú reštauráciu Lesnica, kde okrem raňajkového menu určite oceníte výbornú slovenskú kuchyňu. Na dobré pivko a občerstvenie bez auta si od chaty na skok vybehnete do koliby na briežku tzv. Novakovej chaty. Milovníkom pizze, mexickej kuchyne a grilovaného kolena doporučujeme reštauráciu Pizza Ombre v Spišskej Novej Vsi, alebo Tony Pizza v Smižanoch a ich rýchlu donáškovú službu priamo k Vášmu stolu.

 

 

Ďalšie doporučené reštaurácie v meste Spišská Nová Ves / Restaurant & Café Nostalgie, Grillbar, Zbrojnoš, Sottopassaggio /

 

 

 

 

Najbližšie vzdialenosti

  • Nákupné centrum (Tesco, Hypernova, Kaufland, Lidl, Billa...) - 2-4 km
  • Bufet (Koliba na briežku) - 1km
  • Reštaurácia - 2 km
  • Autobus - 1 km
  • Vlak - 2 km
  • Športové centrum (squash, fitnes...) - 2 km